Сè уште нема производи во вашата кошничка.

Продавање монети или злато во Дордрехт?

 

 • Продава злато?
 • Продавам сребро?
 • Продаваат златни монети?
 • Продаваат сребрени монети?
 • Да продавате стари монети?
 • Продадете колекција на поштенски марки (евро)?
 • Се продава колекција на монети?
 • Размени стари банкноти?
 • Дајте жетони?
 • Или предадете други колекционерски предмети?

Како дилер на монети во Дордрехт, Дејвид-Коин со задоволство ги купува вашите злато (и монети), сребро (и монети), стари монети и банкноти.

Вреднување на монети (бесплатно)

За да ја одредат цената на вашите монети (колекција), банкноти и поштенски марки, меѓу другото, експертите во Дејвид-Коин можат

 • проценете го вашето злато;
 • вреднувајте ги вашите монети;
 • вреднувајте ја вашата колекција на банкноти.

Вообичаено, ние ги извршуваме овие проценки во нашата канцеларија во Дордрехт, но на барање можеме да извршиме вреднување и на вашата локација. И без разлика дали ве цениме вас или самите себе, секогаш одвојуваме време.

Осврти на клиенти

Но, можеби би сакале претходно да знаете како другите доживеале продажба на монети и/или злато на нас и нашите други услуги? Потоа прочитајте ги прегледите на клиентите на Google Reviews и/или WebshopKeur.

контакт

Конечно: дали сте се заинтересирале за нашите услуги? Ве молиме контактирајте не без обврска и откријте ја вредноста на вашиот имот! Бел 06 81285467 или е-пошта за закажување. Можете исто така да го користите подолу Формулар за контакт.

контакт

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Блог

Кралица - регент - мајка Ема


Аделхајд Ема Вилхелмина Терезија , принцезата од Валдек - Пирмонт е родена на 2 август 1858 година во Аролсен како ќерка на принцот Џорџ Виктор ван Валдек - Пирмонт и принцезата Хелена од Насау . На 7 јануари 1879 година, на само 21 година, се омажила за тогаш 61-годишниот Кралот Вилијам III
На 31 август 1880 година, принцезата Вилхелмина роден . Во последните денови од животот на кралот, Ема дејствувала како регент. По смртта на монархот, таа ја прифатила регенцијата за нејзината ќерка. 

Прочитајте повеќе ...

Вилијам III и неговата кованица


Бидејќи таткото на Вилијам III сакал да биде во Брисел, Вилијам III ќе се роди во Брисел во 1817 година. Во дворот на француски јазик каде што пораснал Вилијам III, тој главно ќе се вика Гијом. Целосното име на Гијом беше Вилем Александар Пол Фредерик Лодевијк. Александар и Павле по кои тој е именуван биле неговиот вујко Александар I од Русија и неговиот дедо Павле I од Русија, соодветно; обајцата цареви на Русите. Останатите имиња беа популарни во родовите Оринџ и Насау со векови.

Прочитајте повеќе ...

Вилем II и неговата кованица


На холандскиот двор главно се зборувало француски. Тоа беше уредниот јазик за да се разликувате од толпата. Затоа, не е изненадувачки што Вилем имал верзија на француски јазик како негов прекар: Гило. Како момче на две години, тој мораше да побегне со своето семејство од земјата во која подоцна ќе биде крал; до Берлин во Прусија. Таму Гило ќе порасне на прускиот двор и ќе започне во воената академија на единаесетгодишна возраст. 

Прочитајте повеќе ...

контакт

Плаќаат безбедно со

Билтен

Пријавете се на билтенот и останете информирани за новите колекции и понуди.

Dutch Dutch


Продолжувајќи, вие се согласувате со нашата изјава за приватност.